Close
Book Your Reservation

MEDIDERMA Studio kosmetologii profesjonalnej i medycyny estetycznej z wieloletnim doświadczeniem.

Zadzwoń: 692 704 019

Doczepianie rzęs motodą 1:1 Novalash czyli jakość i umiejętność

Czy można mieć piękne, długie rzęsy bez stosowania maskary? Czy można mieć wyraziste spojrzenie na plaży po wyjściu z wody bez tzw. efektu pandy? Okazuje się, że tak, a piękne spojrzenie pomorze kobiecie wykreować metoda novalash, polegająca na przedłużaniu rzęs „jeden do jednego”.

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs metodą „jeden do jednego”, czyli do pojedynczej, naturalnej rzęsy doklejana jest rzęsa sztuczna, która składa się tworzywa jedwabno-poliestrowego, dzięki czemu jest bardzo elastyczna i miękka. Doklejane rzęsy są bezpieczne i nie ulegają zniszczeniu podczas kąpieli oraz przy zasypianiu z tzw. głową w poduszce. W związku z powyższym, można być spokojnym, że rzęsy zachowają swój naturalny wygląd i nie połamią się ani nie odkształcą się.

Cała procedura może trwać od 2 – 3 godzin. Niemniej jednak całkowity czas wykonania zabiegu w głównej mierze zależy od gęstości rzęs. Jeśli dana osoba ma gęste rzęsy, to cały proces przyklejania pojedynczego włókna do każdej z nich będzie dłuższy niż w przypadku zabiegów wykonywanych u osób z rzadszymi rzęsami naturalnymi.

Bezpośrednio po zabiegu należy unikać kontaktu twarzy z wodą, przez dwa dni nie wolno w ogóle przemywać oczu wodą, gdyż klej musi dobrze „zawiązać się” z naturalną rzęsą. Po upływie 48 godzin będzie można myć twarz i zażywać wszelkiego rodzaju kąpieli bez żadnych ograniczeń, gdyż rzęsy są wodoodporne.

Natomiast przez cały okres noszenia przedłużonych rzęs nie wolno używać w okolicy powiek wszelkiego rodzaju natłuszczaczy. W związku z powyższym, należy unikać przemywania oczu: płynami micelarnymi, mleczkami, płynami dwufazowymi. Do demakijażu oczu stosuje się wówczas specjalne kosmetyki wskazane przez kosmetyczkę.

Żeby podtrzymać efekt przedłużonych rzęs zabieg trzeba powtarzać. Osoby, które mają bardzo rzadkie rzęsy bardzo często muszą powtarzać procedurę co 2 tygodnie, natomiast osoby z gęstymi rzęsami co jeden miesiąc.

Doklejane rzęsy są całkowicie bezpieczne i nie wywołują żadnych reakcji alergicznych. Klej stosowany podczas zabiegu spełnia wszystkie normy Unii Europejskiej i posiada wszystkie niezbędne certyfikaty. Oczywiście może zdarzyć się pojedynczy przypadek uczulenia, niemniej jednak dotychczas sytuacja taka nie miała miejsca.

Do efektów zabiegu można zaliczyć:

  • przedłużenie rzęs od 30% – 50% ich naturalnej długości (dłuższe przedłużenie nie jest, możliwe, gdyż naturalna rzęsa by ich nie utrzymała i mogłaby wypaść);
  • zagęszczenie rzęs.

przedluzanie_rzes

Oprócz uzyskania efektu zagęszczenia oraz przedłużenia można również znacznie upiększyć swoje spojrzenie, przez zaaplikowanie delikatnie barwionych rzęs. Aplikacja zabarwionych rzęs zapewnia bardzo delikatny efekt, który jest intrygujący. Zabarwienie widoczne jest, jako subtelna poświata, jedynie w słońcu lub w mocnym oświetleniu, bowiem kolorowe rzęsy aplikowane są pomiędzy czarnymi. W ten sposób w ciemnym pomieszczeniu nie sposób jest zauważyć, że rzęsy są barwione.

Cena zabiegu jest uzależniona od wielu czynników (m. in. od miasta, w którym jest wykonywany oraz od renomy gabinetu) i waha się w granicach 150 – 800 PLN.