Close
Book Your Reservation

MEDIDERMA Studio kosmetologii profesjonalnej i medycyny estetycznej z wieloletnim doświadczeniem.

Zadzwoń: 692 704 019

Dermoroller + maska biocellulizowa

Mikronakłuwanie jest metodą stosowaną od lat w medycynie estetycznej. Udało się stworzyć urządzenie, które daje znakomite efekty przy czym nie wyłącza nas z życia codziennego. Czym jest dermo roller i jakie są jakiego zalety?

Dermaroller1

Co to jest Dermo Roller i jak działa?

Mikronakłuwanie lub rolowanie jest metodą, która stymuluje proces gojenia, wywołany mikronakłuciem, dzięki czemu zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny w efekcie usuwa drobne linie, redukuje zmarszczki, blizny i rozstępy. Ta technika jest również stosowana w celu poprawy tekstury skóry i zmniejszenia porów. Efektywne wprowadzanie składników aktywnych w głąb skóry przy wysokim stopniu absorpcji powoduje, że mikroiniekcja jest stosowana do leczenia nadmiernej pigmentacji (brązowe plamy), aktywnego trądziku i łysienia. Urządzenia do mikroiniekcji to przede wszystkim derma roller i stempel. Oba przyrządy mają określoną liczbę cienkich i ostrych igiełek. Igiełki tworzą w skórze mikroskopijne otworki, które otwierają ścieżki łatwego i szybkiego dostarczania substancji aktywnych, zawartych w koktajlach medycznych i kosmeceutykach, w głąb skóry. Mikrouszkodzenia aktywują proces gojenia, który inicjuje zwiększoną produkcję nowego kolagenu i elastyny – skóra staje się grubsza, napięta i odmłodzona.

Długość igieł i częstotliwość zabiegów

Jak wybrać odpowiednią długość igieł i rodzaj koktajlu

Naskórek jest najbardziej zewnętrzną częścią skóry, która stanowi główną barierę. Chroni ona przed niekorzystnymi czynnikami środowiska. Najcieńszy naskórek znajduje się w okolicach oczu – ma 0,05 mm, z kolei najgrubszy na opuszkach palców i piętach – 1,5 mm.

Do użytku domowego stosujemy igły o długości 0,25 mm. Dzięki takiej długości nie powinno dojść do jakiegokolwiek krwawienia. Zabiegi przy użyciu derma rollera lub stempa powinniśmy wykonywać co 2-3 dni.

Podczas zabiegów profesjonalnych stosujemy igły 0,5 mm 1,0 mm. Podczas takiego zabiegu może, ale nie musi dojść do delikatnego krwawienia. Między zabiegami powinniśmy robić tygodniowe przerwy.

Igły po kilku zabiegach z pewnością zaczną się tępić. Zależy to od tego, jak często rolujemy, jak długie są igły oraz jak duża jest powierzchnia zabiegu. Należy pamiętać by roller lub głowicę wymienić w momencie gdy nie wkłuwa się łatwo w skórę.

Jak wygląda mikronakłuwanie w domu

Przygotuj swój roller

Przed każdym domowym zabiegiem oraz od razu po jego zakończeniu powinniśmy dokładnie zdezynfekować nasz roller. Można to zrobić za pomocą 75% roztworu etanolu bądź za pomocą specjalnego płynu do dezynfekcji, który można zakupić w Aptece, np. Octenisep.

Bardzo dokładnie oczyść skórę

Podczas wykonywania zabiegu na twarz powinniśmy bardzo dokładnie oczyścić naszą skórę preparatem do demakijażu. Następnie opłucz skórę wodą i dokładnie wytrzyj delikatną chusteczką.

Możesz rozpocząć mikronakłuwanie

By mikronakłuwanie przyniosło pożądany efekt powinniśmy wykonywać 2-4 przejazdy rollerem w jednym miejscu. Początkowo ruchy pionowe następnie poziome, a na koniec ukośne. Powinniśmy pamiętać by utrzymać jednakowy, średnio intensywny nacisk na naszą skórę. Rollowanie powinno odbywać się ok. 3 minuty aż wszystkie miejsca będą dokładnie i równomiernie nakłute. Możemy początkowo na skórę nałożyć ulubionym serum by efekt był jeszcze lepszy.

Na koniec nałóż kosmetyk

Po zakończeniu domowego zabiegu zaaplikuj na twarz ulubiony krem, który nakładasz na dzień lub na noc (nie może być zbyt tłusty). Możesz również zaaplikować preparat, który zostanie Ci polecony przez lekarza dermatologa.

Co daje mikronakłuwanie?

Mikronakłuwanie dwa spektakularne efekty:

Ujędrnianie skóry
Zabieg indukuje syntezę nowego kolagenu, dzięki uruchomienia procesu gojenia ran powstałych podczas mikronakłuć. Jest to naturalny proces. Skóra otrzymuje sygnał: regeneruj się jak najszybciej. Czynniki wzrostu stymulują aktywność fibroblastów, które to są odpowiedzialne za produkcję koleganu i elastyny.

Zwiększenie efektu stosowanych kosmetyków
Mikronakłuwanie zwiększa penetrację składników zawartych w kosmetykach, które są aplikowane podczas domowego zabiegu. Dzieje się to dzięki, mikrokanalikom, które powstają podczas mikronakłuć. Dzięki nim składniki aktywne penetrują wgłąb skóry pokonując barierę warstwy rogowej naskórka.

Jak są przeciwwskazania do rollowania?

  • Podrażnienia oraz stany zapalne skór, uszkodzenia skóry (w tym rany)
  • Trądzik młodzieńczy oraz różowaty
  • Stany alergiczne skóry
  • Opryszczka
  • Łuszczyca
  • Egzema
  • Włókniaki

Oczywiście przeciwwskazania dotyczą wyłącznie miejsc poddawanych zabiegowi.

Co jeszcze powinnaś wiedzieć?

  • Od razu po zabiegu przez ok. 30-60 minut możemy odczuwać pieczenie skóry. Jest ona zaczerwieniona oraz bardzo wrażliwa. Taki dyskomfort mija najpóźniej po 2 dniach.
  • Bezpośrednio po zabiegu należy unikać wysokich temperatur – unikaj sauny oraz kąpieli słonecznych.
  • Przez ok. 5-7 dni nie można wykonywać peelingów: chemicznych, enzymatycznych czy też mechanicznych.
  • Roller bądź głowicę powinniśmy wymieniać po 3-6 miesiącach.

Jak często wykonywać domowe nakłuwanie?

Zazwyczaj jest to 1-3 zabiegi w tygodniu.

Przykłady rollerów

Dermaroller3

Roll-CIT, czyli roller kosmetyczny marki Environ, cena 495 zł.

Urządzenie zaprojektowane przez światowej sławy chirurga plastycznego dr Desmonda Fernandesa.

http://www.proteapolska.pl/

Dermaroller4

Roller kosmetyczny Gold Roll-CIT firmy Environ to luksusowy produkt. Cena 1295 zł.

http://www.proteapolska.pl/

 

Czy ktoś z Was używa tego urządzenia? Jakie macie doświadczenia?