Close
Book Your Reservation

MEDIDERMA Studio kosmetologii profesjonalnej i medycyny estetycznej z wieloletnim doświadczeniem.

Zadzwoń: 692 704 019

Infini RF – igłowe odmłodzenie skóry

infini-rf-1INFINI RF- Igłowe odmłodzenie skóry

Aparat INFINI RF firmy Lutronic  jest urządzeniem medycznym (CE) wykorzystującym pole radiowe (RF) do powierzchniowego lub objętościowego nagrzewania skóry. Jest to pierwsza na świecie platforma medyczna RF łącząca dwie różne techniki działania polem radiowym na tkanki – delikatna powierzchniowa i agresywna podskórna  o wyjątkowej skuteczności i bardzo krótkim czasie gojenia.

INFINI jest obecnie jedynym aparatem dającym przestrzenny efekt  ujędrnianie skóry dzięki wielokrotnemu działaniu na kolejnych  warstwach skóry. Mimo dużej mocy – 50W w zabiegach nie występują oparzenia naskórka. Bardzo cienkie 200 mikronowe igły pokryte są warstwą złota i warstwą silikonu. Ułatwia to gładkie wprowadzanie igieł pod skórę a przede wszystkim wyklucza przepływ prądu z igły do skóry na całej jej długości,  poza 30 mikronami przy ostrzu. Tam wydziela się cała energia impulsu grzejąc silnie małe sfery tkanki wokół ostrzy igieł. Taka technologia wykonania igieł całkowicie zabezpiecza naskórek przed oparzeniem i znacząco zmniejsza ból.

W jednym zabiegu prowadzi się od 2 do 4 przejść na różnych głębokościach od 0,5 do 3,5 mm. Zabieg na twarzy z 3 przejściami trwa ok. 25min. Przed zabiegiem skórę znieczula się kremem EMLA. Po zabiegu występuje krótkotrwałe, punktowe krwawienie. Bezpośrednim efektem działania aparatu są pozostawione pod skórą punkty koagulacji i przegrzania, które zapoczątkowują remodeling kolagenu. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, co mija w ciągu kilkunastu minut. Na drugi dzień można powrócić do normalnej aktywności. W trakcie zabiegu używamy głowicę:

– Microneedle Fractional RF (MFR) – z matrycą 49 mikroigieł sięgających 3,5 mm w głąb skóry

Schemat działania głowicy MFR z matrycą igieł wstrzeliwaną na zadaną głębokość w skórę. Kiedy igły osiągają maksymalną głębokość emitowany jest impuls pola radiowego, który bardzo silnie i krótko nagrzewa tkanki wokół ostrzy igieł. Po emisji pola igły natychmiast się wycofują.

Do uzyskania pełnego efektu zaleca się wykonanie 3, a w problematycznych miejscach nawet 5 zabiegów w odstępach czasowych 4-8 tygodni.

infini-rf-2

 

poprawa owalu twarzy
lifting górnej i dolnej powieki,
odmłodzenie skóry szyi, dekoltu, dłoni
blizny rozmaitego pochodzenia (pooperacyjne, potrądzikowe, rozstępy)
zmarszczki i bruzdy
rozszerzone pory i nadmierna produkcja sebum
uszkodzenia posłoneczne skóry i niejednorodność kolorytu skóry
wiotkość skóry i zmiany grawitacyjne (policzki, broda, szyja, dekolt, łokcie, brzuch, nad kolanami)
nadpotliwość

ciąża
choroba nowotworowa
wszczepione urządzenia elektryczne
zaburzenia krzepliwości krwi
otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry
terapia przeciwzakrzepowa
zaburzenia krzepliwości krwi
skłonność do keloidów

poprawa napięcia i odmłodzenie skóry
lifting górnej i dolnej powieki
zmniejszenie głębokości zmarszczek
zmniejszenie rozszerzonych porów
zmniejszenie blizn rozmaitego pochodzenia (pooperacyjne, potrądzikowe, rozstępy),
wygładzenie i rozjaśnienie skóry
ujędrnienie piersi, ramion, brzucha
leczenie nadpotliwości

 

 

Najczęstsze pytania

Komu dedykowany jest zabieg Infini?

Gama wskazań do zabiegu  Infini jest bardzo szeroka. Od likwidacji wiotkości skóry poprzez zniwelowanie blizn i rozstępów, walkę z łojotokiem i rozszerzonymi porami skóry. Zabieg napina policzki i poprawia owal twarzy, poprawia kondycję ramion i innych partii ciała.

Czy zabieg można wykonywać przez cały rok?

Tak, zabieg Infini można wykonywać przez cały rok. Nie ma przeciwwskazań do wykonywania       zabiegów w okresie letnim.   Jednak po zabiegu wyklucza się opalanie przez minimum  7-14 dni .       W okresie pozabiegowym  należy stosować kremy z filtrem SPF+50.

Czy zabieg można łączyć z innymi zabiegami?

Bardzo dobre efekty uzyskujemy łącząc  radiofrekwencję mikroigłową z ostrzykiwaniem osoczem bogatopłytkowym lub mezoterapią.  Możemy również wykonywać naprzemiennie Infini i peelingi z kwasem  migdałowym.

W jakich odstępach wykonujemy zabiegi?

Zabiegi najlepiej wykonać w serii 3-5 zabiegów, zalecany odstęp między zabiegami to 4-8 tygodni.

Czy skóra długo goi się po zabiegu?

Efekt gojenia się skóry po zabiegu jest rzeczą bardzo indywidualną. Dużo zależy od pielęgnacji  w domu. Po zabiegu należy stosować  na skórę poddana zabiegowi tłuste kremy. Dzień po zabiegu pojawiają się mikro strupki, które są ,,naturalnym opatrunkiem” skóry.  Nie należy ich ścierać.

Czy bezpośrednio po zabiegu można wykonać makijaż ?

Makijaż i demakijaż możemy wykonać  następnego dnia po zabiegu, najlepiej bardzo delikatnymi  kosmetykami .

Czy mogą być jakieś skutki uboczne zabiegu ?

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, może wystąpić obrzęk oraz zasinienie , do 2 tygodni  nie wolno się opalać się , bo mogą wystąpić przebarwienia.

Czy zabieg działa na rozstępy?

Infini jest idealnym zabiegiem dla osób z rozstępami.  Działając na nie, w polu zabiegowym poprawiamy również jędrność skóry.

Czy możemy wykonać ujędrnienie piersi z implantami ?

Mie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu na piersiach z implantami; igła nie wejdzie tak głęboko aby mogła uszkodzić implant. Zalecane jest stosowanie zabiegu do redukcji blizn pooperacyjnych.

Czy zabieg jest bolesny?

Przed wykonaniem zabiegu zalecane jest nałożenie znieczulania wkremie na 30-60min.

Laser czy radiofrekwencja mikroigłowa?

Zabiegi laserem wymagają dużo dłuższej rekonwalescencji i nie mogą być wykonywane w miesiącach słonecznych. Skuteczność liftingu w przypadku obu zabiegów jest podobna, przewaga RF mikroigłowej to okres gojenia 3-4 dni, głębsza penetracja skóry i możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok.

Czy zabieg INFINI RF wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej?

Zabieg INFINI RF nie wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej. W aparacie wykorzystywana jest bipolarna fala radiowa w połączeniu z matrycą 49 igieł z regulowaną głębokością wkłucia od 0,5mm do 3,5mm. Igły pokryte są warstwą złota oraz sylikonu dzięki czemu umożliwia to gładkie wprowadzenie igieł a przede wszystkim działanie fali na określonej głębokości skóry.  Głębokość wkłucia pozwala nam na działanie w obrębie naskórka i skóry właściwej, nie dochodzimy do tkanki podskórnej, w której znajdują się adipocyty, czyli komórki tłuszczowe.