Close
Book Your Reservation

MEDIDERMA Studio kosmetologii profesjonalnej i medycyny estetycznej z wieloletnim doświadczeniem.

Zadzwoń: 692 704 019

Zabiegi laserem Fotona 4D

Leczenie trądziku
Najskuteczniejszym sposobem leczenia trądziku jest terapia laserowa z wykorzystaniem lasera Nd:YAG. Laser FOTONA działa na wszystkie fazy trądziku powodując efekty przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, obkurczania grudek trądzikowych oraz zapobiegania nawrotom nowych zmian. Zabiegi laserowe są nieinwazyjną metodą leczenia trądziku, pozwalającą na szybkie i bezpieczne skorygowanie niedoskonałości cery, co w efekcie prowadzi do osiągnięcia spektakularnych efektów przy minimalnie krótkim okresie rekonwalescencji. Już po jednym zabiegu widoczna jest zdecydowana poprawa. Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona, może wystąpić lekki obrzęk utrzymujący się do 48 godzin

Zamykanie naczyń
Do tego celu najlepiej nadaje się laser firmy FOTONA Spectro SPemitujący falę świetlną o długości 1064nm. Chromatoforem dla takiego widma światła laserowego jest hemoglobina zawarta w czerwonych krwinkach, co sprawia, że zabiegi zamykające naczynka są tak skuteczne. Drugą ważną cechą tego urządzenia jest głębokość penetracji wiązki laserowej w głąb skóry i tkanek podskórnych, która może dochodzić do 12 mm, stawiając ten laser na szczycie możliwości technologicznych w tej kategorii. Dzięki tym właściwościom może niszczyć on zarówno naczynia te najpłycej położone drobne, jak i te umiejscowione głębiej o dużej średnicy. To wszystko sprawia, że stosując odpowiedni dobór parametrów pracy lasera jesteśmy w stanie bardzo precyzyjnie i wybiórczo koncentrować energię promienia laserowego na wybranej przestrzeni tkanki, którą zamierzamy zmienić z jednoczesnym ominięciem obszaru, który chcemy oszczędzić. Cały zabieg nie niesie ryzyka powikłań i infekcji. Można go wykonywać o każdej porze roku.

Zabieg jest prawie bezbolesny. W momencie strzału lasera można odczuć jedynie lekkie ukłucie lub pieczenie. Jeśli naczynko było duże, po zabiegu może pojawić się siniak, obrzęk lub rumień, który w ciągu kilku godzin albo dni wchłonie się. W ciągu pojedynczego zabiegu nie można uzyskać 100% efektywności. Nie wszystkie naczynia można usunąć całkowicie. Czasami trzeba wykonać kilka zabiegów. Zabiegi na kończynach dolnych zwykle wykonuje się w ilości od 1 do 4, na naczynka na skórze twarzy od 1 do 3 natomiast naczyniaki płaskie od 2 zabiegów. Naczynia mogą zanikać nawet kilka miesięcy po zabiegu.

Woman undergoing laser skin treatment or photorejuvenation of the skin on her face in a beauty salon or skin clinic

Usuwanie przebarwień
Można je skutecznie usunąć w naszym centrum za pomocą lasera Er:Yag-owego firmy Fotona Spectro SP o długości fali świetlnej 2940nm. Lasery erbowe Fotony korzystają z tej długości fali dla minimalnie ablacyjnych szybkich zabiegów, które usuwają mikroelementy uszkodzonej tkanki, czego rezultatem jest głęboki efekt termalny. Klasyczne nieablacyjne zabiegi frakcyjne pozostawiają w skórze tysiące mikroelementów składających się z gorących, martwych pozostałości leczonej tkanki Nadmiar ciepła z tej tkanki zostaje uwięziony w skórze powodując niepotrzebny ból i dyskomfort. Głowica frakcjonująca Fotony natychmiast usuwa gorące pozostałości tkanki ze skóry, zmniejszając ból i przyśpieszając rekonwalescencje. Czyste mikrokanaliki posiadają tę samą strefę oddziaływania cieplnego jak mikrokanaliki po nieablacyjnym zabiegu frakcyjnym, lecz nie powodują irytacji, obrzęku i bólu. Po zabiegu przy pomocy frakcjonującej głowicy Fotony mikrokanaliki zamykaja się i leczą o wiele szybciej niż w przypadku klasycznych nieablacyjnych technik frakcyjnych Laser Er:YAG Fotona Spectro SP osiąga maksimum efektów przy minimalnej głębokości penetracji wiązki laserowej. Spectro SP do szybkiej, zimnej ablacji. W trybie XLP ( przedłużonego impulsu ) zapewnia najgłębsze termalne efekty. Laser ten może prowadzić ablację naskórka bądź skóry mikron po mikronie, zapewniając niezrównaną precyzję i kontrolę zabiegową, krótkie okresy rekonwalescencji oraz wyższy komfort pacjenta, a zarazem jego satysfakcję. Jednocześnie Fotona Spectro SP dzięki najwyższej mocy i zaawansowanym systemom bezpieczeństwa jest najszybszym i najbezpieczniejszym laserem na rynku.

Usuwanie rumienia
Do terapii rumienia naczyniowego używamy lasera Nd:YAGfirmy FOTONA Spectro SP o długości fali świetlnej 1064nm. Energia świetlna jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi – hemoglobinę i zamieniana na ciepło, podnosząc temperaturę krwi. Gdy krew osiągnie wystarczającą temperaturę koaguluje i niszczy ścianę naczynia, które po pewnym czasie jest usuwane przez organizm. Cały zabieg nie niesie ryzyka powikłań i infekcji. Można go wykonywać o każdej porze roku.

Efektywna terapia może składać się z kilku zabiegów wykonywanych w ciągu kilku miesięcy (zazwyczaj konieczne jest wykonanie 3 – 5 zabiegów), ostatecznie doprowadzając do samoistnego zaniku usuwanej zmiany. W czasie zabiegu pacjent może odczuwać dyskomfort o różnym stopniu nasilenia i różnym charakterze: kłucie, pieczenie, szczypanie. Dla poprawy komfortu zabiegu, pacjent zostaje miejscowo znieczulony żelem oraz nawiewem zimnego powietrza. Zabiegi powtarza się w odstępach 3 – 4 tygodniowych. Spodziewanych efektów należy oczekiwać w okresie od kilku dni do kilku tygodni.

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zazwyczaj zaczerwieniona i rozgrzana, czasami może też wystąpić delikatny obrzęk. Objawy te ustępują w ciągu kilku godzin lub dni. W niektórych przypadkach pojawiają się drobne strupki, które utrzymują się kilka dni. W celu złagodzenia wymienionych objawów można stosować preparaty z pantenolem i alantoiną. W drugiej dobie po zabiegu można nakładać makijaż. Należy jednak unikać podrażnienia tych okolic. Przez 4 tygodnie nie wolno opalać miejsc poddanych zabiegowi, a w przypadku dużego nasłonecznienia wymagane jest używanie filtrów przeciwsłonecznych o wartości nie mniejszej niż 50. Przez okres 3 dni należy wyeliminować saunę i duży wysiłek fizyczny.

Grzybica to choroba zakaźna wywołana przez chorobotwórcze grzyby. Zakażenie może być miejscowe lub ogólne. To właśnie ze względu na obszar zakażenia grzybice dzielimy na powierzchniowe czy głębokie. W pierwszym przypadku choroba dotyka wierzchniej warstwy skóry oraz paznokci, w drugim przypadku może nawet zaatakować narządy wewnętrzne. Objawy grzybicy są łatwe do rozpoznania – oprócz zmian skórnych (np. pęknięć, łuszczącego się naskórka i stanów zapalnych) chorzy narażeni są na przykre dolegliwości: swędzenie, pieczenie oraz ból. Niewyleczona przez dłuższy czas grzybica może pozostawiać blizny, a czasem doprowadzić nawet do miejscowej martwicy.

Do terapii skutecznego leczenia grzybicy skóry i paznokci w naszym centrum medycznym używamy nowatorskiej metody leczenia laserem. Stosujemy jedyny dostępny do tego typu leczenia laser Nd: YAG laser neodymowo – jagowego firmy Fotona Spectro SP o długości fali świetlnej 1064nm. Jest to najgłębiej penetrujący promień lasera dostępny na światowych rynkach, dzięki czemu może niszczyć naczynia o dużej średnicy głęboko schowane pod skórą. Jednocześnie, dzięki homogenicznej penetracji, ma on bardzo szerokie spectrum zastosowania oraz minimalizuje ryzyko uszkodzenia tkanek. Laser Fotona Spectro SP dzięki najwyższej mocy i zaawansowanym systemom bezpieczeństwa jest najszybszym i najbezpieczniejszym laserem na rynku. Terapia ta polega na naświetlaniu płytki paznokcia oraz tkanek okalających wiązką lasera. Zabieg jest prosty, szybki i sukcesywnie usuwa infekcję grzybiczą bez żadnych efektów ubocznych czy też komplikacji. Dobrze jest wykonać 10 zabiegów w odstępach 3-4 dniowych.