Close
Book Your Reservation

MEDIDERMA Studio kosmetologii profesjonalnej i medycyny estetycznej z wieloletnim doświadczeniem.

Zadzwoń: 692 704 019

ZAFFIRO Thermolifting

Zobacz zdjęcia z zabiegu

 

Co to jest Zaffiro?

Po 25. roku życia naturalna produkcja włókien kolagenowych w skórze znacząco spowalnia, dlatego z czasem na ciele pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Innowacyjny termolifting Zaffiro jest nieinwazyjną metodą zagęszczania skóry poprzez nagłe obkurczenie istniejących już włókien kolagenowych. Efekty widoczne są już po pierwszym zastosowaniu. Zabieg nie zatrzymuje starzenia się skóry, ale znacząco spowalnia ten proces. Osobom po 35. roku życia zaleca się powtórzenie czterech zabiegów w miesięcznych odstępach czasu.
Zaffiro powoduje znaczną redukcję zmarszczek na twarzy, dekolcie, dłoniach, ujędrnienie skóry wybranej partii ciała, a co równie ważne, stymuluje organizm do produkcji naturalnego kolagenu. Dlatego ostateczne rezultaty odmładzania Zaffiro są widoczne nawet pół roku po zabiegu. Cera staje się doskonale uodporniona na oznaki mijającego czasu, bez względu na wiek!
Termolifting Zaffiro błyskawicznie wygładzi bruzdy nosowo-wargowe, kurze łapki, zmarszczki na czole, na szyi i dekolcie. Rozprawi się z charakterystycznymi liniami palacza wokół ust. Podniesie policzki i opadające powieki. Doskonale sprawdzi się również na ujędrnianie obwisłej skóry po ciąży lub zrzuceniu dużej nadwagi. Poniżej prezentujemy efekty redukcji niedoskonałości skóry z zastosowaniem Zaffiro.

Redukcja zmarszczek i ujędrnienie skóry z Zaffiro

Błyskawiczne efekty widoczne już po pierwszym zabiegu są zdecydowanie najważniejszym atutem termoliftingu Zaffiro. To w pełni bezpieczna i bezbolesna metoda na odmładzanie skóry. Wykorzystuje się tutaj urządzenie emitujące promieniowanie podczerwone IR o długości fali (750-1800 nm). Dochodzi wówczas do kontrolowanego podgrzania głębokich warstw skóry właściwej, do ok. 65 st. C. Jednocześnie wierzchnie warstwy skóry są chłodzone, aby zabieg był w pełni komfortowy. Efekt termiczny w warstwach dolnych powoduje nagłe podrażnienie włókien kolagenowych, które kurczą się do pierwotnej długości. Skóra natychmiast zagęszcza się, zostaje ujędrniona, bardziej ściągnięta. Zabieg natychmiast zwiększa napięcie i elastyczność, a tym samym powoduje usuwanie zmarszczek. Rezultaty są widoczne gołym okiem już po paru chwilach od rozpoczęcia zabiegu.
Drugim skutkiem pozytywnym jest zwiększenie produkcji naturalnego kolagenu w skórze aż o 30 procent. Dlatego ostateczne efekty odmładzania można zauważyć w czasie od 3 do 6 miesięcy po wykonaniu termoliftingu Zaffiro.
Zaffiro® to innowacyjne rozwiązanie i najnowsza technologia w bezinwazyjnym liftingu. Starzenie się skóry jest naturalnym procesem wynikającym z upływu czasu podczas którego, dochodzi do zmniejszania biologicznej aktywności komórek i spowolnienia procesów odnowy. Kluczową rolę odgrywają tu fibroblasty (komórki skóry właściwej), odpowiedzialne za produkcję podstawowych substancji strukturalnych skóry: kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czym polega technika zabiegu?

Dzięki nowatorskiemu zastosowaniu światła podczerwonego IR, efekt termiczny, zachodzący w głębokich warstwach skóry właściwej, powoduje podgrzanie z jednoczesnym obkurczeniem starych włókien kolagenowych. Dochodzi też do pobudzenia fibroblastów, a co za tym idzie przyspieszenia produkcji nowego kolagenu (około 30%) uzyskania efektu zwiększenia gęstości skóry, liftingu.
Czy Zaffiro® jest zabiegiem bezpiecznym?
Zabieg jest bardzo bezpieczny, ponieważ dawka światła podczerwonego jest z góry ustalona tak, by pacjent nie odczuwał żadnego dyskomfortu. Dodatkowo zaawansowany system chłodzący, chroni skórę przed poparzeniem. Jest tzw. zabiegiem lunchowym – po jego wykonaniu można od razu wrócić do codziennej aktywności. Pojawić się może jedynie lekki obrzęk czy zaczerwienienie wokół miejsca poddanego zabiegowi, które znika samoistnie po upływie kilku dni.

Czy Zaffiro® jest dla osób w każdym wieku i o każdym rodzaju cery?

Zabieg może być wykonany bez względu na rodzaj cery. Jeśli chodzi o wiek, profilaktycznie wskazany jest dla osób już po 25 roku życia celem zabezpieczenia skóry przed pierwszymi oznakami starzenia, a najbardziej skuteczny, jeśli chodzi o efekt wizualny, jest zdecydowanie po 35 roku życia, gdzie wykonujemy serię zabiegów. Ponieważ proces tworzenia kolagenu następuje powoli, stopniowo, końcowy efekt odmłodzenia skóry uzyskujemy od 3 do 6 miesięcy po zabiegu.

Przeciwwskazania:

  • ciąża, karmienie piersią
  • otwarte rany
  • aktywne procesy nowotworowe
  • metalowe implanty w obrębie skóry poddawanej zabiegowi, wszczepiane złote nici
  • zastosowanie wypełniaczy na 2 tygodnie przed zabiegiem

Wskazania:

  • skóra twarzy i szyi: opadające powieki i policzki, opadający owal twarzy, zmarszczki oraz bruzdy nosowo-wargowe
  • wiotkość w obrębie: brzucha, ud (także ich wewnętrzna strona), obszar nad kolanami, również wewnętrzna strona ramion, a nawet skóra dłoni
  • profilaktyka przeciwstarzeniowa w wieku 25-35 lat
  • chęć poprawy gęstości skóry