Close
Book Your Reservation

MEDIDERMA Studio kosmetologii profesjonalnej i medycyny estetycznej z wieloletnim doświadczeniem.

Zadzwoń: 692 704 019

Woskowanie oraz nitkowanie

Nitkowanie – najlepszą metodą depilacji twarzy

Nitkowanie jest metodą depilacji za pomocą bawełnianej nici, od dawna praktykowaną w Indiach, Chinach i krajach arabskich. Kobiety wzajemnie depilowały sobie w ten sposób twarz oraz regulowały brwi. Umiejętność ta przekazywana była z pokolenia na pokolenie i przetrwała do dziś podbijając obecnie kraje Europy Zachodniej.

Odpowiednio spleciona bawełniana nić „chwyta” nawet bardzo cienkie i krótkie włosy usuwając je wraz z cebulkami, a efekt gładkiej skóry utrzymuje się przez 3-4 tygodnie. Można w ten sposób usuwać niechciany wąsik, brodę, włosy na policzkach oraz pięknie wyregulować brwi. Zabieg jest szybki, stosunkowo bezbolesny oraz niedrogi. Podczas nitkowania nie stosuje się żadnych środków chemicznych, dzięki czemu nie ma ryzyka reakcji alergicznej. W przeciwieństwie do innych sposobów depilacji, nitkowanie nie powoduje przykrego wrastania włosków.

Zabieg jest odpowiedni dla wszystkich typów skóry, nawet wrażliwych na depilację laserową lub woskowanie. Przede wszystkim jednak będzie to idealna metoda dla osób, które posiadają cerę naczyniową, ponieważ w żaden sposób nie działamy ciepłem jak w przypadku depilacji rozgrzanym woskiem który nie sprzyja temu typowi cery. Nitkowanie może być stosowane w przypadku kobiet i mężczyzn, którzy często potrzebują uporządkowania bujnych brwi. Jest to zabieg bardzo higieniczny i naturalny. Podobnie jak inne metody usuwania włosów nitkowanie może spowodować zaczerwienienie skóry ,które jednak szybko mija. Można bez obaw skorzystać z tej usługi nawet na krótki czas przed ważnym wydarzeniem czy nawet ślubem.

Jeśli skóra jest wrażliwa, wąsik szybko powraca, pragniemy posiadać idealny łuk brwiowy, nie lubimy włosków na twarzy, które uwydatniają się po nałożeniu pudru lub doskwiera nam problem wrastających włosków, zdecydujmy się na nitkowanie! Nie będziemy rozczarowane.